شنبه 17 دي 1384

به نقل از توقف (علي آقا مربي) :

چند وقتي است جو اسلامي کردن مدرسه در خاتم سنگين شده. کادر و معلمين مدرسه همه بچه مسلمون و مذهبي­اند ولي اکثر بچه­ها و خانواده­هايشان خيلي تعريفي ندارند. حتي بچه­هايي داريم که خجالت مي­کشند مادرشان با چادر وارد مدرسه شود.

***

من در خانواده­اي مذهبي بزرگ شدم. در مدرسه­اي تحصيل کردم که معلمينش اهل نماز و روزه بودند. محرم سياه­پوش حسين بودند و عيد غدير را جشن مي­گرفتند. در مدارسي هم کار کرده­ام که ادعاي ديني داشتند. حالا برايم سخت است به بچه­هايي درس بدهم که در خانواده­شان يک نفر هم اهل نماز نيست.

دست خودم نيست. اگر بدانم کسي نماز نمي­خواند ، نمي­توانم دوستش داشته باشم.

***

مي­دانم معلمي شغل انبياست . مي­دانم وظيفه تربيت و آموزش اين بچه­ها به گردن ماست. مي­دانم اگر من و تو کنار بکشيم ، کس ديگري نمي­ماند. همه­ي اين شعارها را مي­دانم ولي شما هم بدانيد : هر کس براي خود عقايدي دارد !

***

از شروع اين حرکت در خاتم خوشحالم. مدارس ما بايد کانون دين باشد. تنها راه نجات بچه­ها از فسادي که در آينده انتظارشان را مي­کشد همين است. کلمه دين در ذهنشان بايد قوي باشد. دين هم مانع است ، هم هادي.

رنگ ديوارهاي خاتم سبز است.

سبز رنگ دين ماست.

به ياد دارم ديوارهاي مفيد هم سبز بود.

سبز رنگ دین ماست

5 نظر در مورد “سبز رنگ دین ماست

 • ۱۷ دی ۱۳۸۴ در ۱۰:۵۰ ب.ظ
  لینک ثابت

  شما اکنون به اين فکر افتاده ايد که اين مشکل را حل کنيد. اين در حالي است که مفيد که از قديم آنگونه بوده اکنون به فکر افتاده که همرنگ جماعت شود و با زمانه پيش رود که نکند عقب نماند نميدانم البته از چه کسي مي خواهند عقب نمانند. فقط ميدانم که «المتقدم لهم مارق و المتاخر عنهم زاهق»، راستي در و ديوار مفيد را آبي کرده اند ديگر سبز نيست!

  پاسخ
 • ۱۸ دی ۱۳۸۴ در ۷:۰۸ ق.ظ
  لینک ثابت

  سلام مرد مؤمن برات آرزوي موفقيت مي كنم خوشحالم كه شما هم معلم هستيد……….
  گناه بچه ها نيست …..همه ي ما به دين پدر و مادرمان هستيم… آنها هم همين طور…..هدايت دست خداست ما فقط وظيفه را انجام مي ديم…..
  باز هم سر بزن خوشخالم مي كني….

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − پنج =