شنبه ۱۷ دی ۱۳۸۴

به نقل از توقف (علی آقا مربی) :

چند وقتی است جو اسلامی کردن مدرسه در خاتم سنگین شده. کادر و معلمین مدرسه همه بچه مسلمون و مذهبی­اند ولی اکثر بچه­ها و خانواده­هایشان خیلی تعریفی ندارند. حتی بچه­هایی داریم که خجالت می­کشند مادرشان با چادر وارد مدرسه شود.

***

من در خانواده­ای مذهبی بزرگ شدم. در مدرسه­ای تحصیل کردم که معلمینش اهل نماز و روزه بودند. محرم سیاه­پوش حسین بودند و عید غدیر را جشن می­گرفتند. در مدارسی هم کار کرده­ام که ادعای دینی داشتند. حالا برایم سخت است به بچه­هایی درس بدهم که در خانواده­شان یک نفر هم اهل نماز نیست.

دست خودم نیست. اگر بدانم کسی نماز نمی­خواند ، نمی­توانم دوستش داشته باشم.

***

می­دانم معلمی شغل انبیاست . می­دانم وظیفه تربیت و آموزش این بچه­ها به گردن ماست. می­دانم اگر من و تو کنار بکشیم ، کس دیگری نمی­ماند. همه­ی این شعارها را می­دانم ولی شما هم بدانید : هر کس برای خود عقایدی دارد !

***

از شروع این حرکت در خاتم خوشحالم. مدارس ما باید کانون دین باشد. تنها راه نجات بچه­ها از فسادی که در آینده انتظارشان را می­کشد همین است. کلمه دین در ذهنشان باید قوی باشد. دین هم مانع است ، هم هادی.

رنگ دیوارهای خاتم سبز است.

سبز رنگ دین ماست.

به یاد دارم دیوارهای مفید هم سبز بود.

سبز رنگ دین ماست

5 نظر در مورد “سبز رنگ دین ماست

 • ۱۸ دی ۱۳۸۴ در ۲:۲۰ ق٫ظ
  لینک ثابت

  شما اکنون به این فکر افتاده اید که این مشکل را حل کنید. این در حالی است که مفید که از قدیم آنگونه بوده اکنون به فکر افتاده که همرنگ جماعت شود و با زمانه پیش رود که نکند عقب نماند نمیدانم البته از چه کسی می خواهند عقب نمانند. فقط میدانم که «المتقدم لهم مارق و المتاخر عنهم زاهق»، راستی در و دیوار مفید را آبی کرده اند دیگر سبز نیست!

  پاسخ
 • ۱۸ دی ۱۳۸۴ در ۱۰:۳۸ ق٫ظ
  لینک ثابت

  سلام مرد مؤمن برات آرزوی موفقیت می کنم خوشحالم که شما هم معلم هستید……….
  گناه بچه ها نیست …..همه ی ما به دین پدر و مادرمان هستیم… آنها هم همین طور…..هدایت دست خداست ما فقط وظیفه را انجام می دیم…..
  باز هم سر بزن خوشخالم می کنی….

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 5 =