آدم  تابعی است که سال ها طول می کشد معادلات ش شکل گیرد و سال های بیشتری طول می کشد تغییر کند تا با ورودی های مورد نظر، خروجی های رفتاری مطلوب ارائه دهند.

بحثی بر سر اینکه فرهنگ و ضد فرهنگ یا ارزش و ضد ارزش چیست نداریم. بحث بر سر ایناست که بچه های ما دیدشان نسبت به خوب و بد چیست و طبق چه فرمولی رفتار می کنند؟ اگر توانسته باشیم فرمول مطلوب فرهنگ مان را در بچه ها نهادینه کنیم و این فرهنگ در دنیای مطلوب شان رخنه کرده باشد، همان رفتاری را که دوست داریم خواهیم دید.

معمولاً انتظار داریم بچه ها رفتارهای مورد نظر ما را بروز دهند و شاید عصبانی هم بشویم از اینکه رفتار متفاوتی نشان می دهند. اما باید توجه کنیم که این تابع پیچیده، با غفلت و کم کاری ما توسط دیگران در حال شکل گرفتن بوده و حالا کم کم نتایجش آشکار می شود.

شاید دانش آموزی کم آوردن جلوی بزرگترها را بد بداند و جواب هر صحبتی را با ادبیات خودش بدهد.. این دلیل قصد و غرض داشتنش نیست. بلکه دلیلش ضعف ارتباط است.

وظیفه ی ما این است که قبل از دلخور شدن یا واکنش نشان دادن، درست و غلط را با منطق بچه ها برای شان تبیین کنیم. وظیفه ای سخت با تأثیری ماندگار.

توقعات طبق طبق
برچسب گذاری شده در:             

2 نظر در مورد “توقعات طبق طبق

 • ۲۱ آذر ۱۳۹۲ در ۷:۳۷ ب٫ظ
  لینک ثابت

  مقایسه بین شهدا و مرد عنکبوتی درست نیس ..
  اصا قابل مقایسه نیستن ..
  عرضه نداریم ، جلوی این شخصیتای کمیک چیزی بسازیم .. از شهدا مایه میذاریم ..

  کاریکاتورش واقعا بی معنی بود

  پاسخ
  • ۲۱ آذر ۱۳۹۲ در ۱۰:۴۹ ب٫ظ
   لینک ثابت

   پر بی راه نمی گی آقا مهدی. غفلت و کم کاری که عرض شد به همین چیزها هم بر می گرده. البته به نظر بنده، کم کاری از کار نکردن بهتره.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − نه =