• بسم الله الرحمن الرحیم

آرماگدون …

رفته بوديم تفريح يا کار … خودشون هم نفهميدند. چه برسه به ما!
اما خيلي خوب بود. زمونه، زمونه‌ي رونق فيلم ادواردو بود. اگه به مغزم فشار بيارم و اشتباه هم نکنم، يک ماه قبل از اينکه فيلم ادواردو از سيما پخش بشه. خلاصه خيلي‌ها تب ادواردو گرفته بودشون. فقط همينو بگم که رفتيم يه رستوران شام بخوريم، ديديم دکتر قديري ابيانه هم اونجا بودن. ما هم کم حال نکرديم البته!
دانشگاه يزد
آره مي‌گفتم … رفته‌بوديم يزد مثلا براي تفريح! اما درواقع مسافرتمون شده بود يه مسافرت ضد‌صهيونيستي تمام عيار. از نقد فيلم و انتقال اخبار تهران گرفته تا ارسال اخبار دانشجويان فعال! دانشگاه يزد براي بي‌عنوان و بازتاب و به قول سيد از اين دست بسيار… خلاصه خبري از تفريح نبود که نبود!
اما واقعا اسرائيل اين همه کار مي‌کنه، يا ما فکر مي‌کنيم هر فعاليتي که انجام مي‌شه دست اسرائيل تو کاره!
اون موقع خيلي به اين مطلب فکر نکرده بودم. اما چون فيلم ادواردو ساخته‌ي واحد برون مرزي … بود و خودمون هم با … بگي‌نگي دستمون تو يه کاسه است! خوب قبول کرديم ديگه! قبول نمي‌کرديم چي کار مي‌کرديم؟
اما از اون موقع با گذشت زمان بيشتر فکر کردم. نه فقط به ادواردو بلکه به چيزهايي که دور و برمون مي‌بينم. مثل کارتون تام و جري؛ گوگل؛ ني‌داوود؛ دامبو فيل پرنده؛ اورکات؛ بـ بـ ک؛ سه‌گانه‌ي تنها در خانه؛ نوکيا و باز به قول سيد از اين دست بسيار…
و فقط فکر نکردم. ردپاي صهيونيسم بين‌الملل را تو همه‌ي اين‌ها گرفتم. تحقيق هم بگي‌نگي مجبور‌شديم داشته باشيم. با چند نفر هم صحبت کرديم. يه کارگردان فلسطيني هم ديديم. خلاصه رفتيم تو نخ رفيق قديمي عمو سام. رفيق که نه! بيشتر کارفرما ديديمش تا يه رفيق يا برادر.
اما چيزي که ته اين قضيه دستمونو گرفت اين بود که از کنار خيلي مسائل اجتماعي ساده نگذريم که بعد به خودمون بيايم و ببينيم غافلگير شديم. زياد هم زياده‌روي نکنيم که کاراي خودمون رو هم فکر کنيم صهيونيستيه!
حالا دعوا نکنيد که اين ورق‌پاره‌ها چه ربطي به اين‌جا داره! اين هم بالاخره رازي بود نهفته که ما نتونستيم کشفش کنيم. شما حتما زورتون بهش بيشتر مي‌رسه …
يا علي

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *