• بسم الله الرحمن الرحیم

ولایت فقیه

مبنای حکومتی ما قوانین اسلام است. برای همین تمام قوانینی که توسط نماینگان مجلس تصویب می شود باید از نظر تطبیق با قوانین اسلام ، توسط شورای نگهبان بررسی شود.
برای اجرای قوانین و حدود اسلام، باید حکومت وجود داشته باشد. حکومت هم باید مسوول داشته باشد و طبق احادیث معصومین، ولایت مسلمانان باید بر عهده ی فقیهی باشد عادل و عالم به قوانین اسلام.
وقتی ولایت فقیه مجری قوانین اسلام باشد، طبیعتا کسانی که با اصل اسلام مشکل دارند، برای زدن ریشه ی اسلام، شروع به تضعیف ولایت خواهند کرد.
البته در میان دشمنان اسلام حتما کسانی هستند که ظاهری اسلامی دارند ولی در باطن، دل خوشی از اسلام ندارند و بدشان هم نمی آید در نبود آیین خداوندی، در این دنیای زودگذر، صفایی کنند.
سیاستی که مبنای انسانی دارد، از قانون جنگل تبعیت می کند، اما سیاست یک مسلمان، تطبیق وقایع روزگار، با قوانین اسلام است؛ پس در سیاستش مجاز به هر کاری نیست و به هر قیمتی خودش را نمی فروشد.
شناخت و شناساندن اصل ولایت فقیه و لزوم وجودش از دیدگاه مکتب، راه را بر خیلی انحرافات می بندد. چه انحرافاتی که سوفسطاییان سبز و آقای میم با استفاده از سطحی نگری ها به راه انداختند؛ چه دسته بندی های انحرافی و تحریف های آقای اخراجی.
حرکت به سمت حق، تنها مقصد یک مسلمان در مواجهه با حوادث است. در روزگار ما، تنها با تطبیق عقاید و تفکرات و رفتار اطرافیان با قوانین اسلام، می توانیم اهل حق و باطل را بشناسیم.
خواندن ولایت فقیه امام، به پیروان ولایت و بسیارتر به مؤمنان دوستدار سبزهای پیرو امام، توصیه می شود.

8 Comments:

 1. وقتی با آقای غفوری راجع به این مورد صحبت کردم و به صورت عقلانی ضرورت وجود “ولایت فقیه” رو برام اثبات کردند … خیلی خوشحال شدم ، چون دیگه می تونستم دلی دنبالِ یه چیز نباشم ، با عقلم برم دنبالش …

 2. سلام
  تشکر، برام مفید بود. خدا خیرتون بده
  یا زهرا

 3. پینگ بکپنجشنبه » دیوانه ای که عاقل بود …

 4. نه این جوری نمیشه!
  یه گیری هست

 5. سلام
  پیشنهاد میکنم کتاب علامه جوادی املی رو هم بگذارید واقعا کتبی قوی هست

 6. سلام
  قول عکسهای جنوب رو داده بودیدا!!!
  البته اگه وقت کردید 🙂

 7. سلام. کل کاری که ما میکردیم این بود که به انتشارات هایی مثل سوره مهر، نیستان، شاهذ، موسسه امام خمینی(ره)، اسرا، صدرا، افق و… زنگ میردیم . ازشون میخواستیم برای نمایشگاه زدن کل لبست کتاباشون رو برامون فکس کنند، بعد از توش انتخاب میکردیم! حالا اگر شماره انتشارات خواستید ما در خدمتیم!
  سلام. کل کاری که ما میکردیم این بود که به انتشارات هایی مثل سوره مهر، نیستان، شاهذ، موسسه امام خمینی(ره)، اسرا، صدرا، افق و… زنگ میردیم . ازشون میخواستیم برای نمایشگاه زدن کل لبست کتاباشون رو برامون فکس کنند، بعد از توش انتخاب میکردیم! حالا اگر شماره انتشارات خواستید ما در خدمتیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *